orani.cz | landwirtschafts simulator | Kombajny v Landwirtschafts Simulator

Kombajny

kombajny v lwss

I když ve své české lokalizaci populární hra Landwirtschafts Simulator nese název nejslavnějšího českého výrobce traktorů, bylo by velkou chybou považovat ji právě za simulátor plně zasvěcený hlavně ježdění s traktorem. Ve skutečnosti totiž kromě traktorů každý hráč dříve či později začne používat daleko širší rejstřík zemědělské techniky, z níž jedním z vůbec nejdůležitějších pomocníků je samozřejmě kombajn. Protože bez kvalitního kombajnu jakákoliv úspěšná sklizeň samozřejmě vůbec není myslitelná, nenechali tvůrci hry raději nic náhodě, a dnes tak každý hráč může vybírat doslova z desítek odlišných strojů z produkce nejvýznamnějších světových zemědělských značek.

Protože většina z nás má přece jen tak trochu mlhavé znalosti z oboru zemědělské techniky, zkusme si vlastně nejdříve vůbec říci, co to takový kombajn je, z čeho se skládá, a jak nám vůbec na poli může pomoci.

Na rozdíl třeba od takového traktoru si kombajn můžeme představit jako zemědělský stroj, který v sobě kombinuje funkci několika odlišných strojů, který dokáže plně nahradit v podstatě celou výrobní linku, díky čemuž dokáže jak několikanásobně urychlit celý proces sklizně, tak zároveň i značně zjednodušit celý její průběh. S trochou nadsázky tak můžeme říci, že s kombajny je obvykle spojen jediný problém, a to jak je díky jejich velkým rozměrům co nejjednodušeji na pole dostat.

Na území bývalého Československa díky legendárnímu předlistopadovému seriálu Plechová kavalérie někteří z nás ví, že na čelní straně kombajnu najdeme tzv. žací lištu, která slouží jako sekačka. Během samotného provozu potom při sekání kombajn dokáže během mlácení oddlit zrno od plev, a následně je během okamžiku dostat do tzv. násypky, odkud je po naplnění její kapacity obilí přesypáno do valníku jedoucího souběžně s kombajnem.

Už z tohoto stručného popisu je tak zřejmé, že ani ve hře Landwirtschafts Simulator se určitě neobejdeme bez naší vlastní plechové kavalérie moderních kombajnů. Bez většího přehánění tak platí, že spolu s traktorem je právě kombajn naprosto klíčovou součástí vašeho zemědělského vybavení, a proto bychom jeho roli při samotné hře určitě nikdy neměli podceňovat! At' už jde o náš přístup k řízení stroje, nebo jeho údržbu a samozřejmě už samotný výběr.

Právě proto je taky nedílnou součástí farmaření v Landwirtschafts Simulator výběr toho ideálního stroje pro vaší usedlost hned z několika desítek modelů, které se od sebe vzájemně odlišují v mnoha důležitých faktorech. Při vlastním výběru tak můžete zvažovat kromě jména výrobce především výkon motoru, ale stejně tak i třeba objem palivové nádrže nebo skladovacího prostoru pro obilí. Všechny tyto proměnné totiž samozřejmě mají svůj vliv na dobu, za kterou v průměru sklidíte hektar obilí, a tím se volba vhodného kombajnu pochopitelně může odrazit i na celkovém množství času, který budete potřebovat pro úspěšné dokončení kompletní sklizně. Dodejme zde ještě, že stále lepší kombajny si jako farmář můžete dovolit na základě výhodného prodeje vaší sklizně, za kterou obdržíte potřebnou finanční hotovost.

Určitě nemusíte mít obavy, že během práce s kombajnem budete vždy muset doslova každý metr odjet úplně sami. Zdárnému výsledku zde totiž můžeme jít naproti například prostřednictvím menu určujícího rychlost plynutí času. Spolu s tím také samozřejmě výkon vaší farmy můžete nastartovat zapojením nádeníků z okolí, kteří vašimi kombajny mohou jezdit místo vás. V praxi to pak pro vás bude znamenat zkrátka to, že na kombajn už nemusíte dál dohlížet: bude po daném poli jezdit sám a automaticky.