orani.cz | landwirtschafts simulator | Traktory v Landwirtschafts Simulator

Traktory

traktory v lwss

Bezpochyby nejslavnější farmářský simulátor všech dob je komplexní hrou, ve které je třeba použít váš doslova selský rozum proto, aby se vám podařilo z farmy, která právě přišla o svého majitele opět udělat prosperující zemědělský podnik. Snadno by se mohlo zdát, že jako majitel farmy budete vysedávat v holinkách na dvoře, a udílet čeledníkům rozkazy. Ve skutečnosti ale taková představa reálné hře Landwirtschafts Simulator příliš neodpovídá. Její alfou a omegou je totiž především ježdění v traktoru.

Jednou z hlavních předností celé hry je především její mimořádně realistické zpracování. Proto také traktory, z nichž máte ve hře na výběr, mají své předobrazy v konkrétních modelových řadách světoznámých výrobců zemědělské techniky, mezi kterými samozřejmě nechybí ani zástupci domácího výrobce Zetor.

Protože jak každý z nás ví, traktory ke svému provozu potřebují spoustu nafty, i v průběhu tohoto virtuálního farmaření hráč vždy musí zůstávat v pozoru, a sledovat palubní desku – vždy je potřeba myslet na dotankování, protože traktory v Landwirtschafts Simulatoru jí během sezóny spotřebují docela dost.

Co se týče samotného průběhu jízdy traktorem, máte ve hře na výběr z trojice speciálních předvoleb rychlosti. Ale i zde zůstali tvůrci hry věrni požadavku zachování maximální věrnosti herního zážitku, a proto nečekejte, že budete po polních cestách uhánět rychlostí blesku. Naopak počítejte s tím, že jediná rychlostní hranice, na jejíž zdolání si zde budete moci brousit své farmářské zuby bude bezpečných 50 kilometrů v hodině. Aby však samotné popojíždění přece jen nebylo úplně rutinní, je možné tam při dostatečně dravém přejezdu mostu poslat skok jak na snowboardu. Zkušenější hráči pak s oblibou po úspěšné sklizni cestou z pole tu a tam přidají třeba i jedno traktorové salto.

Význam traktorů ve hře Landwirtschafts Simulator nicméně nespočívá jen v tom, že traktor je jakýmis vaším hlavním výrobním prostředkem, ale stejně tak k traktoru naskonec směřuje i veškeré vaše úsilí hospodáře. Kromě respektu k vašemu zvládnutí statkářského řemesla od ostatních farmářů je totiž zbrusu nový traktor jednou z nejsladších odměn, které vám hra Landwirtschafts Simulator mže nabídnout. Peníze, které vyděláte prodejem vašich výpěstků je totiž následně možné směnit v obchodě se zemědělskou technikou za zbrusu nové modely, které právě sjely z výrobní linky. Díky nim se také postupně začíná rozšiřovat váš vozový park, jehož vyšperkování je jednou z hlavních známek toho, že vaši farmu spravuje skutečný profesionál.

Traktory jsou však v této hře vším, jenom ne hlavně prostředkem okrasy, skrze který ostatním farmářem ukazujete, co všechno si díky svým výnosům můžete dovolit pořídit. Naopak se raději připravte spíše na to, že vaším denním chlebem ve hře Landwirtschafts Simulator bude nikdy nekončící koloběh základních operací, které v našem případě konkrétně znamenají v prvé řadě plužení, sadbu, postřikování a nakonec kýženou sklizeň, přičemž se všech těchto operací účastníte v kabině vašeho traktoru. Protože v závislosti na rozloze vaší půdy může v některých případech jít o doslova nekonečné lány obilí, budete v traktoru často trávit doslova hodiny. Proto je vždy třeba vybírat takový traktor, který vám bude nejenom prokazovat dobré služby díky svým technickým parametrům, ale hlavně takový traktor, ve kterém se budete cítit době, a který vám nakonec bude i tak trochu slušet.

Na závěr ještě dodejme, že kromě široké nabídky samotných traktorů hráč může volit i z pestré palety přídavných zařízení určených jak pro přední tak i zadní voj traktoru.